Pro učitele

Zde nalezenete odkazy na podpůrné metodiky, doporučení, články a webináře k online vzdělávání. 

MŠMT

#NaDálku

Rozcestník s nástroji pro online vzdělávání.

Doporučené postupy

Minesterstvo školství připravilo pro školy soubor základních doporučených postupů pro vzdělávání v době, kdy jsou žáci a studenti vzdělávání pomocí dálkových nástrojů. 

Vyhláška a metodika k hodnocení žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020.

MŠMT vydalo dne 27. 4. 2020 vyhlášku o hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020. K vyhlášce je vypracovaná metodika.

Soubor hygienických pokynů pro školy a školská zařízení zde

NPI ČR 

Národní pedagogický institut České republiky v rámci koronavirové epidemie vydává speciální edici bulletinu.

Bulletin speciál: 1. číslo2. číslo3. číslo, 4. číslo, 5. číslo, 6. číslo, 7. číslo, 8. číslo, 9. číslo, 10. číslo, 11. číslo, 12. číslo, 13. číslo

Tým krajského pracoviště NPI v Plzni připravil pro ředitele škol další formu možné podpory distančního vzdělávání. Jedná se o dokument zvaný Strategie přechodu školy na distanční vzdělávání aneb Učíme (i) na dálku, který vychází z podnětů učitelů, ředitelů, rodičů i dalších osob.

Seznam inspirativních zdrojů pro zájmové a neformální vzdělávání na dálku. 

 

SYPO

Projekt Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů realizuje sérii navazujících webinářů věnovaných problematice distančního vzdělávání. Webináře se věnují praktickým a využitelným postupům a návodům, jak mohou školy online výuku v průběhu karantény realizovat, jak složité a časově náročné to je, jaké konkrétní technologie mohou k online výuce využít.

Webináře na podporu distanční výuky ve školách zde

 

EDUin

Samozřejmě i EDUin, jakožto Informační centrum o vzdělávání věnuje na svém webu spoustu nejrůznějších článků k aktuálnímu dění v českém školství.

Každý týden vychází nové číslo bulletinu bEDUin.

Desatero ředitele školy v době krize.

 

ČLOVĚK V TÍSNI

Instituce Člověk v tísni vytvrořil podpůrný materiál Podměty pro učitele a školy v nouzovém stavu s ohledem na sociálně znevýhodněné děti.

 

UČITELNICE

Učitelnice je digitální tržiště, kde nejen učitelé prodávají a nakupují originální a v praxi vyzkoušené materiály do výuky. Nyní pro Vás zpřístupnili několik učebnic ke stažení zcela zdarma.

 

GLOBAL ONLINE ACADEMY

GOA je organizací specializovanou čistě jen na podporu online vzdělávání. GOA provozuje též specializovanou stránku na podporu opatření souvisejících s koronavirem – COVID-19, na níž najdete shrnující hlavní strategie, které je třeba při přechodu na online vzdělávání respektovat.

15 strategií pro online učení

 

ČŠI

Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem mimořádného šetření k problematice vzdělávání na dálku na základních a středních školách v době pandemie COVID-19. Kde stažení zde.